استاندار: کرونا برخی پروژه‌های عمرانی خوزستان را به تاخیر انداخت

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه برخی از پروژه‌های عمرانی به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا دچار تاخیر شده‌اند گفت: پیشنهاد مجاز تلقی کردن این تاخیرات بعد از بررسی‌های کارشناسی در اختیار معاونت اقتصادی رئیس جمهوری قرار می گیرد تا در ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی شود.

 

به گزارش روابط عمومی انجمن شرکت های عمرانی خوزستان؛ قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه یکشنبه در پنجاه و ششمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان که در سرسرای استانداری برگزار شد اظهارداشت: بر اساس شرایط عمومی، حوادثی مانند سیل، زلزله، روان‌آب و … به‌عنوان حوادث قهری محسوب می‌شوند و در این وضعیت تاخیر در اجرای پروژه‌های عمرانی مجاز محسوب می‌شود.

 

وی با بیان اینکه ستاد ملی کرونا تاکنون در خصوص فعالیت پروژه‌های عمرانی محدودیتی ایجاد نکرده است گفت: با این وجود انجمن شرکت‌های عمرانی خوزستان اعلام کرده که برخی از تاخیرهای پیش آمده در اجرای پروژه‌های عمرانی به واسطه محدودیت تردد و شیف‌بندی صورت گرفته در دستگاه‌های اجرای واگذارنده کار ایجاد شده است.

 

نماینده عالی دولت در خوزستان یادآورشد: در صورت مقصر نبودن پیمانکار، دستگاه‌های اجرایی موظف هستند برابر ماده ۴۶ و ۴۸ شرایط عمومی پیمان تاخیر پیش آمده را مجاز محسوب کنند.

 

استاندار خوزستان تصریح‌کرد: همچنین در صورت بروز اختلاف بین کارفرما و پیمانکار، هیات حل اختلاف تشکیل خواهد شد و در این خصوص تعیین تکلیف می شود تا از تحمل خسارت احتمالی به بخش خصوصی جلوگیری شود.

 

سلیمانی دشتکی از رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خواست تا با همکاری دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان حداکثر طی مدت یک هفته نسبت به بررسی کارشناسی درخواست انجمن شرکت‌های پیمانکاری به منظور چگونگی مجاز محسوب کردن تاخیر در انجام پروژه‌های عمرانی، اقدام شود.

 

وی بیان داشت: نتیجه این بررسی ها علاوه بر رعایت قوانین، باید شرایطی فراهم کند که منجر به همکاری با بخش خصوصی و حفظ منافع آنها گردد.

 

استاندار خوزستان اضافه‌کرد:  تفسیر قوانین باید در راستای حمایت از بخش خصوصی و فعالیت‌های اقتصادی در استان خوزستان باشد و از این موضوع با جدیت حمایت خواهم کرد.

 

سلیمانی دشتکی یادآورشد: نتیجه بررسی‌های کارشناسی که توسط دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان خوزستان از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، کمیته فنی و کمیته پیمان انجام می شود در قالب یک پیشنهاد کاربردی به منظور مجاز محسوب کردن تاخیر در انجام پروژه‌های عمرانی به معاونت اقتصادی رئیس جمهوری ارائه و در نهایت به ستاد ملی کرونا ارجاع شود.

وی بیان‌داشت: این پیشنهاد در صورت تصویب اجرایی خواهد شد و در مجاز شدن پروژه ها وحدت رویه ایجاد می‌گردد تا از این طریق بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی نیز تسریع شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید